0

Вініл-словник

Вініл-словник

Міжнародні скорочення системи візуальної оцінки якості платівок і конвертів

відповідно до класифікацій авторитетного видання RECORD COLLECTOR

 


(Стан конверта/Стан платівки)

Так (nm/ex) (NEAR MINT/EXCELENT) означає - Конверт і супутні вкладення (за наявності) в ідеальному стані без дефектів. Платівка у відмінному стані, має сліди програвання і легкі поверхневі подряпини, що не спотворюють звучання.

SEALED - Запечатаний диск у заводському поліетилені.

MINT (MINT - 100%) - Нова платівка в ідеальному стані, без поверхневих подряпин і будь-яких дефектів та спотворень звуку. Конверт і супутні вкладення (за наявності) так само знаходяться в ідеальному стані без дефектів.

NEAR MINT (NM 90%-100%) - Практично ідеальний стан. Платівка може мати сліди зберігання, які не спотворюють звучання, можливі рідкісні поверхневі подряпини, які не можна прослуховувати. Шуми в паузах практично відсутні. Конверт новий, може мати майже непомітні потертості та пом'ятості від зберігання.

EXCELENT (EX 70%-90%) - Платівка у відмінному стані, має сліди програвання і легкі поверхневі подряпини, що не спотворюють звучання. У паузах може бути чути незначний пісок. На конверті, як правило, є тріщинки, легкі потертості та пом'ятості від тривалого зберігання.

VERY GOOD (VG 50-70%) - Платівка в доброму стані, має сліди багаторазового використання, без спотворення звучання. У звучанні може бути чути пісок. Допускається наявність видимих подряпин. Можливі рідкісні клацання без заїдання. На конверті допускаються потертості, незначні надриви, тріщини без серйозних вад.

GOOD (GD 30%-50%) - Платівка в робочому стані, багаторазово програвалася, допускаються незначні звукові спотворення, у звуці присутній пісок і подряпини, які можна прослухати, без заїдань і проскакувань. Конверт має потертості, сліди зносу по краях, допускаються надриви, зриви поверхні і вицвітання фарб.

плюс [+] або мінус [-] поруч із градацією означає, що стан дещо вищий або нижчий за зазначену категорію.

Примітка: Необхідно пам'ятати, що багато років зберігання грамплатівки навіть без прослуховування погіршують її стан, тому не варто намагатися шукати екзкмпляр тільки в категорії MINT.


Під час опису особливостей видання часто використовуються терміни та скорочення.

1st press - першопрес, перший тираж платівки, виготовлений з материнської матриці, вирізняється найкращою якістю звучання і найбільше цінується у поціновувачів вінілового звуку.

Orig. - оригінальне видання - каталожний номер, вигляд лейбла і конверта відповідає першому виданню в країні-виробнику зазначеної платівки

G/f. - Gatefold - альбомний конверт, що має розворот

Trifold - альбомний, з двома розворотами, конверт.

Ins. - insert - внутрішня вкладка з текстами або фотографіями

Poster - плакат

Booklet - внутрішня вкладка з текстами або фотографіями, що містить понад 2 сторінки

45 RPM - платівка видана для програвання зі швидкістю 45 обертів на хвилину

Half-speed Master Vinyl - Напівшвидкісний мастеринг - це формат для вінілових платівок, названий на честь способу їх запису. Напівшвидкісний майстер - це копія оригіналу, записана на половинній швидкості. Частина музичної інформації розширюється і містить більше деталей, коли записується як напівшвидкісний майстер. Напівшвидкісний мастеринг може поліпшити звучання високих частот на вініловій платівці. Розширення простору для складних високих частот може створити чистіше і більш нюансоване звучання для записів з великою кількістю високих частот.

Напівшвидкісний мастеринг також може створити краще розділення інструментів. Це означає, що для інструментів, які мають схожі частоти, більший діапазон деталей, можливий на напівшвидкісному мастері, означає, що слухачі зможуть набагато чіткіше розрізняти схожі звуки, особливо якщо вони використовують висококласне обладнання.

Типы виниловых пластинок

  • LP (довгограюча платівка, розмір 12")
  • EP (мініальбом, розміри 10" і 12")
  • LPs (Single) (сингл, розміри 7" і 12")

Зараз виробляють вініл трьох типорозмірів - 7, 10 і 12 дюймів. 7-дюймівки найчастіше використовують для випуску синглів, два інших розміри призначені, як правило, для випуску альбомів різної тривалості, хоча інколи і сингли випускаються і на дисках великого розміру.

Швидкість програвання сучасних вінілів можлива у двох варіантах - 33 1/3 і 45 обертів на 60 секунд. Усі, вироблені зараз програвачі підтримують програвання на обох швидкостях. Найкращі - платівки на 45 оборотів, оскільки вони мають найкраще звучання.